Lokace

Golfové hřiště Golf Club Radíkov je jedno z golfových hřišť na střední Moravě. Najdete jej v katastru obce Radíkov, 8 kilometrů severozápadně od Hranic - města ležícím na dopravní tepně mezi Olomoucí a Ostravou. Díky rozvinuté infrastruktuře je GC Radíkov velmi dobře přístupný.
Souřadnice hřiště v nejčastěji používaných formátech:
N 49°35´52.19" , E 017°39´42.13"
N 49°35.870´ , E 017°39.702´
N 49.597831° , E 017.661703°

Obec Radíkov

Radíkov, který je situován na výběžku Oderských vrchů, nabízí úžasné přírodní scenérie a ideální podmínky nejen pro golfovou hru, ale i další rekreační využití volného času. Obcí prochází cykloturistické a turistické stezky. Radíkov je součástí Mikroregionu Hranicko a patří k rekreačnímu zázemí této oblasti.

Díky pochopení a podpoře obecního zastupitelstva Radíkova teď mají zájemci o golfovou hru z celého hranického regionu možnost trávit volné chvíle při oblíbené hře bez nutnosti delšího cestování. Pro obyvatele i návštěvníky regionu se tak nabízí nová možnost využívání volného času jak na rekreační, tak sportovní úrovni.

Další sportovní tradici obce reprezentuje především místní extraligové družstvo dobrovolných hasičů, několikanásobných mistrů republiky v požárním sportu.

Přírodní poměry golfového hřiště

Členitost krajiny, rybníčky i rozmanité sklonové poměry dávají záruku pestrosti a estetičnosti tohoto devítijamkového golfového hřiště. Dráhy jsou zakomponovány do původní krajiny nenásilně a plně danou krajinu respektují. Za jasného počasí lze díky umístění hřiště vidět i několik desítek kilometrů vzdálené přírodní dominanty kraje - na jihu Hostýnské vrchy se Svatým Hostýnem, na východní straně Beskydy se známou horou Radhošť a nejvyšším vrcholem Lysou horou.

Zajímavosti v okolí

Město Hranice, které leží v nejužším místě Moravské brány (oblast mezi Nízkým Jeseníkem a Podbeskydskou pahorkatinou), i jeho okolí nabízí mnoho zajímavých míst:

  • renesančně-barokní historické centrum města Hranice se zámkem a kostelem jako dvěma největšími dominantami města
  • aragonitové jeskyně v lázních Teplice nad Bečvou
  • Hranická propast, nejhlubší propast v ČR a jedna z nejhlubších evropských propastí
  • středověký hrad Helfštýn
  • rozvodí řek do Baltského a Černého moře u obce Bělotín

    a mnoho dalších...