facebook instagram
menu

Hlavní stránka golfového klubu Radíkov, kde naleznete všechny důležité informace.

golf, golfové hřiště, golf Radíkov, Radíkov, golfový klub

Online kamera
Lokace
Ceník
Plán hřiště
Novinky
Kontakt

Lokace golfového hřiště

Golfové hřiště Golf Club Radíkov je jedno z golfových hřišť na střední Moravě. Najdete jej v katastru obce Radíkov, 8 kilometrů severozápadně od Hranic - města ležícím na dopravní tepně mezi Olomoucí a Ostravou. Díky rozvinuté infrastruktuře je GC Radíkov velmi dobře přístupný.
Souřadnice hřiště v nejčastěji používaných formátech:
N 49°35´52.19" , E 017°39´42.13"
N 49°35.870´ , E 017°39.702´
N 49.597831° , E 017.661703°

 

Obec Radíkov

Radíkov, který je situován na výběžku Oderských vrchů, nabízí úžasné přírodní scenérie a ideální podmínky nejen pro golfovou hru, ale i další rekreační využití volného času. Obcí prochází cykloturistické a turistické stezky. Radíkov je součástí Mikroregionu Hranicko a patří k rekreačnímu zázemí této oblasti.

Díky pochopení a podpoře obecního zastupitelstva Radíkova teď mají zájemci o golfovou hru z celého hranického regionu možnost trávit volné chvíle při oblíbené hře bez nutnosti delšího cestování. Pro obyvatele i návštěvníky regionu se tak nabízí nová možnost využívání volného času jak na rekreační, tak sportovní úrovni.

Další sportovní tradici obce reprezentuje především místní extraligové družstvo dobrovolných hasičů. Družstvo mužů i žen jsou několikanásobnými mistry ČR v požárním sportu.

 

Přírodní poměry golfového hřiště

Členitost krajiny, rybníčky i rozmanité sklonové poměry dávají záruku pestrosti a estetičnosti tohoto devítijamkového golfového hřiště. Dráhy jsou zakomponovány do původní krajiny nenásilně a plně danou krajinu respektují. Za jasného počasí lze díky umístění hřiště vidět i několik desítek kilometrů vzdálené přírodní dominanty kraje - na jihu Hostýnské vrchy se Svatým Hostýnem, na východní straně Beskydy se známou horou Radhošť a nejvyšším vrcholem Lysou horou.

 

Zajímavosti v okolí

Město Hranice, které leží v nejužším místě Moravské brány (oblast mezi Nízkým Jeseníkem a Podbeskydskou pahorkatinou), i jeho okolí nabízí mnoho zajímavých míst:

  • renesančně-barokní historické centrum města Hranice se zámkem a kostelem jako dvěma největšími dominantami města
  • aragonitové jeskyně v lázních Teplice nad Bečvou
  • Hranická propast, nejhlubší propast v ČR a jedna z nejhlubších evropských propastí
  • středověký hrad Helfštýn
  • rozvodí řek do Baltského a Černého moře u obce Bělotín

 

a mnoho dalších...