facebook instagram
menu

Hlavní stránka golfového klubu Radíkov, kde naleznete všechny důležité informace.

golf, golfové hřiště, golf Radíkov, Radíkov, golfový klub

Online kamera
Lokace
Ceník
Plán hřiště
Novinky
Kontakt

Plán hřiště

 

POPIS JAMEK

Č.1 PAR 5

Pětiparový dogleg, kde první rána se hraje mírně z kopce na širokou fervej. Po obou stranách je ale aut, což dělá ránu náročnější. Druhá rána se hraje do kopce přes horizont, který brání výhledu na jamku. Vpravo aut a vlevo polní cesta.

Č.2 PAR 4

Hraje se z kopce podél druhé strany cesty, před greenem jsou vlevo vysázeny stromy, vpravo od greenu je břeh rybníčku. Podél ferveje je vpravo vzrostlá tráva. Green je rozdělen vyšší vlnou na dvě poloviny.

Č.3 PAR 3

První tříparová jamka se hraje přes menší rybník do kopce a na vyvýšený green. Ten je poměrně malý a ránu komplikují i stromy vlevo od greenu a vzrostlá tráva na pravé straně.

Č.4 PAR 5

Nejobtížnější jamka hraná přes větší rybník, druhou ranou se pak hraje do kopce. V odpoledních hodinách proti slunci. Za rybníkem jsou po obou stranách vysázeny stromy, pak je po pravé straně les, vlevo louky. Za greenem jsou na kraji lesa mladé jehličnaté stromky. Od této jamky se naskýtá výhled na Beskydy s Radhoštěm a Lysou horou.

Č. 5 PAR 4

Podél drivingu se hra vrací zpět do mírného kopce se sklonem ferveje vlevo k drivingu, kde je aut. Vpravo je remízek a za ním nesečená louka. Na ferveji jsou dvě jezírka, které komplikují výběr hole a už tak těžkou první ránu. Vlevo od grýnu je další jezírko.

Č. 6 PAR 3

K jamce se přechází podél ferveje protisměrné jamky č. 7. Ze společného odpaliště se hraje do kopce přes metrovou mez vzdálenou 20 m od odpaliště. Při přechodu k poslední jamce je krásné panorama Hostýnských vrchů se sv. Hostýnem.

Č. 7 PAR 4

Tato jamka se hraje z kopce, z pánského odpaliště přes cestu. Jamka nepatří k nejdelším a díky sklonu se dá i první ranou atakovat green. Ten ale není z odpaliště vidět. Ránu taky komplikuje hustý porost trávy a křovin po pravé straně.

Č.8 PAR 3

Tato jamka prověří každého golfistu. Velmi úzký par 3 s podélnou vodou vlevo po celé délce fairwaye. Také sklon greenu vyzkouší patovací schopnosti.

Č. 9 PAR 3

Poslední jamka se hraje do kopce na menší green. Vlevo podélná vodní překážka, která je zhusta zarostena trávou, křovinami a stromy. Vpravo aut a za greenem vlevo jezírko. Krásná ale velmi náročná jamka.

Radíkov, který je situován na výběžku Oderských vrchů, nabízí úžasné přírodní scenérie a ideální podmínky nejen pro golfovou hru, ale i další rekreační využití volného času. Obcí prochází cykloturistické a turistické stezky. Radíkov je součástí Mikroregionu Hranicko a patří k rekreačnímu zázemí této oblasti.